Skrzynki drewniane – oryginalne opakowania na alkohol

26.03.2023

Skrzynki drewniane to doskonałe rozwiązanie do pakowania różnych produktów, w tym także alkoholu, np. wina, szampana czy nieco mocniejszych trunków. Mają one wiele zalet, od eleganckiego wykończenia po zabezpieczenie dla szklanych butelek. Kiedy warto zainwestować w takie opakowania? O tym poniżej.

Opakowania drewniane – idealne na prezent

Drewniane skrzynki wykonane są z wysokiej jakości drewna i przeznaczone są do pakowania różnego rodzaju napojów alkoholowych. Idealnie nadadzą się do wina, whisky, brandy lub innych rodzajów trunków. Są one produkowane z różnych odmian drewna, więc każdy na pewno znajdzie takie, które będą odpowiednie.

Jeśli chcesz podarować swojemu przyjacielowi lub bliskiej osobie wyjątkowy prezent, to możesz uczynić go jeszcze bardziej oryginalnym, właśnie poprzez zapakowanie go w specjalnie w tym celu stworzone drewniane skrzynki na alkohol. Takie opakowania najczęściej wybiera się na uroczyste okazje, np. wesela, jubileusze czy imprezy firmowe, na których obdarowuje się zasłużonych pracowników. W tym ostatnim przypadku często personalizuje się takie skrzynki, umieszczając na nich logo firmy.

Drewniane skrzynki i ich zalety

Opakowania drewniane są nie tylko gustowne i eleganckie, posiadają szereg zalet w porównaniu z innymi opakowaniami. Jakich? Największą zaletą drewnianych pudełek jest to, że można je poddać recyklingowi. Co więcej, drewniane pudełka mogą być ponownie wykorzystane. To sprawia, że są one przyjazną dla środowiska opcją pakowania produktów. Inaczej jest z plastikiem, który stanowi większą część materiału składającego się na papier pakowny lub torebki prezentowe. Zalegają nam w szafach, nie nadają się do recyklingu i zwykle nie wykorzystujemy ich ponownie.

Kolejną zaletą drewnianych pudełek jest to, że dodają one wartość do produktu znajdującego się wewnątrz nich. Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać niepotrzebnym wydatkiem, w rzeczywistości daje to obdarowanej osobie powód do zatrzymania opakowania po zużyciu produktu i poczucie, że otrzymali coś specjalnego.

skrzynki do wina

Z jakiego drewna najczęściej tworzy się skrzynki drewniane?

Opakowania drewniane mogą mieć różny wygląd. Są takie, w których umieścić można więcej niż jedną butelkę alkoholu. Są też takie, które zamykane są na zasuwę lub przyjmują kształt i wykończenie postarzanego kuferka. Możliwości jest naprawdę sporo. Największy dylemat dotyczy wyboru drewna, z którego dana skrzynka została wyprodukowana. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się drewno sosnowe.