Prezentowe skrzynki na alkohol – pomysły na ponowne użycie

26.03.2023

Wielu z nas obdarowując bliską osobą prezentem, dba o to, aby był on estetycznie i porządnie zapakowany. Zdajemy sobie sprawę z tego, że pierwsze wrażenie ma naprawdę ogromne znaczenie w odbiorze prezentu i chcemy, aby było jak najlepsze. Dlatego kupując innym trunek procentowy, bardzo często sięgamy po specjalną torebkę lub nawet skrzynki na alkohol. Ale co zrobić z taką skrzynką po wypiciu alkoholu?

Skrzynki drewniane – Twoje nowe doniczki

Czy wiesz, że opakowania drewniane będą się świetnie prezentować jako doniczki do Twoich ulubionych kwiatów? Wystarczy pozbawić taką skrzynkę jej górnego wieczka, dosypać do niej ziemi i posadzić niewielkie kwiaty. Takie skrzynki do wina przerobione na doniczki można postawić zarówno w domu, jak i na zewnątrz, np. na parapecie czy w altanie.

Co więcej, jeszcze lepszym pomysłem będzie posadzenie w takich skrzynkach ziół np. bazylii, rozmarynu czy też mięty. Ich soczysta zieleń będzie się świetnie komponować z neutralnością i ciepłem sosnowej skrzynki. Jedno jest pewne – wszyscy będą Ci ich zazdrościć, zwłaszcza że w sklepach nie ma zbyt wielu ofert na drewniane, prostokątne doniczki.

Skrzynki na alkohol a kuferek na rzeczy podręczne

Czy wiesz, że skrzynki do wina mogą przyjmować również kształt przepięknych kuferków? To daje nowe możliwości powtórnego wykorzystania takiego zgrabnego pudełka, które stać się może Twoim nowym kuferkiem na biżuterię, przyprawy w kuchni, przybory do szycia oraz ogrom innych rzeczy. To Ty decydujesz, co umieścisz w swoim nowym niezbędniku.

Taki kuferek z uwagi na swój wygląd, będzie świetnie się prezentował zarówno w pomieszczeniu bardziej gospodarczym, np. w szopie, w której trzymasz narzędzia do pielęgnowania ogrodu, ale i w Twojej sypialni, gdzie znajdują się Twoje przybory do szycia. Ważne jest, by dać tym przedmiotom bezpieczne schronieni, a kuferkowe – nowe życie.

Skrzynka na wino w łazience

Na koniec chyba jeden z najlepszych pomysłów: skrzynka do wina w łazience. I nie chodzi tu oczywiście, by mieć pod ręką skrzynkę wina idealną do wieczornej kąpieli – wtedy wystarczy kieliszek. Chodzi o to, by skrzyneczkę postawić na półce nad wanną lub obok zlewu i umieścić w niej szczotki, kremy czy gąbkę, myjki lub golarki. Drewno coraz częściej gości w polskich, nowoczesnych łazienkach: dlaczego nie postawić tam niepotrzebnego już kuferka na wino?

Jak widać, sposobów na powtórne wykorzystanie drewnianych skrzynek jest naprawdę mnóstwo. Wybierz jeden z nich i daj produktom drugie życie.