Prezent na firmową wigilię – alkohol w drewnianej skrzynce

26.03.2023

Pracodawcy, którzy decydują się na przygotowanie dla swoich podopiecznych wigilii firmowej, co roku stoją przed dylematem: co tym razem włożyć do paczek, które pracownicy dostaną w prezencie? Bardzo często w takich koszach prezentowych znajdują się słodycze, kawa czy herbata o radziej spotykanym smaku. Niekiedy zdarza się, że znajdzie się tam również alkohol, a do jego zapakowania wykorzystuje się skrzynki drewniane.

Czy warto dawać pracownikom wino w prezencie?

Być może niektórym wydaje się dziwne, że pracownikom wręcza się alkohol w prezencie na wigilię firmową. Jednak w Polsce jest to dość powszechny zwyczaj. Nawet jeśli dany pracownik nie przepada za alkoholem lub konkretnym rodzajem trunku, którym został obdarowany, zawsze może przekazać go komuś innemu.

W koszach prezentowych dla pracowników bardzo często znajduje się wino, które ma przecież wielu amatorów. Zapewne znalazłoby się niewiele osób, które nie gustowałyby w winie w ogóle. Może się jednak zdarzyć, że dana osoba nie przepada za konkretnym typem wina, np. słodkim lub wręcz przeciwnie – bardzo wytrawnym.

Czym są skrzynki na alkohol?

A czym właściwie są opakowania drewniane, w które zapakować można alkohol, np. wino czy whisky? Takie skrzynki na alkohol to różnej wielkości, solidnie wykonane opakowania, które najczęściej wykonuje się z drewna. Podstawowym rodzajem drewna, które wykorzystuje się do produkcji takich skrzynek, jest drzewo sosnowe. Jest ono relatywnie tanie i łatwo się je obrabia.


skrzynki upominkowe

Skrzynki drewniane można jednak dostać w wielu kolorach: mahoniowym, bordowym czy jasnobrązowym. Te wyjątkowe kolory uzyskuje się poprzez ich malowanie. W środku takiego opakowania znaleźć można specjalne sianko, które dodatkowo zabezpiecza szklaną butelkę podczas transportu. Śmiało więc można przewozić ją z jednego miejsca w drugie.

Skrzynki drewniane na wino – gdzie je dostać?

Przejdźmy teraz do najważniejszego pytania, gdzie właściwie można dostać podobne skrzynki do wina czy innego alkoholu i ile trzeba za nie zapłacić? Tego rodzaju skrzynki dostać można w naprawdę dobrych sklepach internetowych. Przy wyborze sklepu internetowego warto zwrócić uwagę na to, jak szeroki asortyment on posiada. Zobaczmy, jakie kolory skrzynek ma dany sklep w ofercie oraz czy posiadają oni podwójne, potrójne czy nawet poczwórne skrzynki, w których zmieści się więcej niż jedna butelka.


Oczywiście kupując wino na wigilię firmową, prawdopodobnie wystarczy nam pojedyncza skrzynka – ewentualnie podwójna.